SAT KURSLARI ANKARA

Ankara SAT kursları ile dünyadaki bir çok üniversiteye giriş hakkı kazanın! SAT, lise mezunu ya da liselerden mezun olabilecek Amerikalıların üniversiteye giriş sınavıdır. Amerika vatandaşları dışında Amerika’ da eğitim görmek isteyenlerinde girmesi gereken sınavdır. 

SAT sınavı sadece Amerika’ da okuma için mi geçerlidir?

SAT sınavı dünyanın birçok yerinde geçerli olan bir sınavdır. Türkiye’ de okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerinde girdiği sınavlardan biridir. Türkiye’ de birçok üniversite ( ODTÜ, Hacettepe, Bilkent, Gazi…) SAT sınavı sonucunu kabul eder.

SAT Sınavı Hakkında

SAT sınavı, The College Bord tarafından yapılmaktadır. SAT sınavı yılın belirli dönemlerinde yapılmakta olup sınav tarihleri resmi sitelerinden duyulmaktadır. 

SAT sınavı birçok ülkede yapılmakta olup Türkiye’ de Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Adana’ da sınav merkezleri vardır. SAT başvuruları online yapılmaktadır.

Ankara’ da SAT Hazırlık Kursları

Bilişsel Akademi Ankara SAT kursları ile SAT sınavına girmek isteyenler için rehberlik, sınav başvurusu, sınav hazırlığı ve üniversite başvuruları için çözümler sunmaktayız. Ankara SAT kursları içerisinde hem eğitmen kadrosu hem de bu alandaki tecrübesi sizlere hizmet etmekten onur duyarız.

Amerikalı öğretmenlerimiz ve alanlarında uzman eğitim danışmanlarımızla sizlere sınav başvurusundan üniversite tercihlerinize kadar yardım ediyoruz. Bilişsel Akademi SAT hazırlık kursları için ayrı bir danışmanlık ya da rehberlik için ücret almaz.

SAT Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetlerimiz:

  • SAT sınav sisteminin tanıtılması
  • SAT hazırlık sürecinin planlanması
  • SAT başvurularının yapılması
  • SAT puanlarına göre üniversite başvurularının yapılması
  • Üniversite kayıtlarının yapılması

SAT Hazırlık Sürecinde Bilişsel Akademi

Derslerinize alanlarında uzman Amerikalı eğitmenler girmektedir. Derslerimiz maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. SAT hazırlık kurslarında öğrenci gelişimleri danışmanlarımız tarafından takip edilir. Öğrencilerimizin SAT deneme sınavlarında eksik oldukları konular tespit edilir. Ders öğretmenleri tarafından öğrenciye yapamadığı konular birebir tekrar edilir.