SAT EXAM

En Doğru Ankara SAT Kursu

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve kabul eden bazı Avrupa ülkelerinde yüksek okul veya fakülte okumak isteyenlerin girmek zorunda olduğu akademik sınav SAT’dır.  Scholastic Aptitude Test olarak adlandırılan SAT sınavına Amerikan ve Avrupa vatandaşı olanlar girebileceğinden rekabet oldukça fazladır. Ankara SAT kursları rekabette en büyük desteğiniz olacağından doğru tercih yapılmalıdır.

Ülkemizde yağılan diğer sınavlardan farklıdır. Bundan dolayı SAT kursları arasında seçim yaparken sınava hakim olup olmadıklarını öğrenmek gerekir. SAT sınavı soruları, içeriği, hazırlığı profesyonellik gerektirmektedir. Tecrübesi olmayan kurslar ile hazırlanıp başarıyı yakalamak zor olacaktır. SAT sınavına hazırlık;

  • Ciddi bir danışmanlık ve rehberlik hizmeti
  • Tecrübeli eğitim kadrosu ve kaliteli materyaller gerektirir.

SAT Farklılığımız Başarımızdır

Özel bir program gerektiren Ankara SAT kursları eğitimlerimize başlamadan önce seviye tespit sınavı yapmaktayız. Yaptığımız seviye tespit sınavında öğrencilerimizin, İngilizce okuma, yazma, dilbilgisi ve anlama becerilerinin düzeyini belirleriz. Seviye tespit sınavı sonuçlarına göre sınıflarımızı oluşturup uygun hazırlık eğitim programımızı uygulamaya başlarız. Ülkemizde 11.sınıf, 12.sınıf ve mezun öğrenciler SAT sınavına girdiği için seviye tespitin yapılması önemlidir.

Seviyesi düşük çıkan öğrencilerimiz SAT kursları Ankara eğitim sürecimize dahil olabilmeleri için ön hazırlık sürecine tabi tutulurlar. Ön hazırlık süreci ile SAT hazırlık eğitimi seviyesine çekilen öğrencilerimiz sınava hazırlanmaya başlar.  Sınava hazırlık ve kabul alma süreci meşakkatlidir. Öğrencilerimizin bu meşakkatli süreci aşabilmesi için Rehberlik Servisimiz danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Ankara SAT Kursları ile Soru Çözme Tekniği

Öğrencilerin bazıları konuları su gibi ezbere bilirler fakat testteki soruları çözmekte zorlanırlar. Ankara SAT kursları öğrencilerin bilgi seviyesini yükseltirken hızlı ve pratik bir şekilde soru çözme tekniklerini de öğretmektedir. SAT sınavının teknik yönleri hakkında bilgi verebilmek için eğitim kadrosunun tecrübeli olması şarttır. Eğitim kadromuz öğrencilerimizi, SAT sınavına uygun düşünme, soru tipleri, sınav taktikleri ve geçmiş yıllarda çıkan sorular hakkında bilgi verip cevaplandırma yaparak yetiştirmektedir.

Kursumuzun anlayışına göre sınava hazırlamak sadece konuları anlatıp geçmek değildir. Öğrencilerimize belli aralıklarla deneme sınavı yapmaktayız. Deneme sınavları ile öğrencilerimizin soru tekniklerini geliştirmesi, bilgilerini ölçmesi ve eksiklerini görmesi hedeflenir. Belirlenen eksiklere göre telafi dersleri yapılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir