GMAT KURSLARI ANKARA

 GMAT Kursu ile Yüksek Lisansınızı Yapın

Kanada, İngiltere, Avustralya ve Amerika gibi eğitim dili İngilizce olan ülkelerin üniversitelerinde pazarlama, finans, işletme gibi alanlarda yüksek lisans yapabilmek için Graduate Management Admission Test sınavına girilmelidir. Yüksek lisansın yanında doktora veya MBA programlarına başvurmak için GMAT kursu ile hazırlık yapılarak sınav geçilmelidir. Akademik bir sınavdır. Ülkemizdeki bazı üniversiteler doktora ve yüksek lisans başvurularında ALES sınavı yerine GMAT sınavından geçerli puan istemektedir.

Sınav MBA tarafından düzenlenmektedir. Sınavın amacı, sözel, analitik ve sayısal problem çözme yeteneğini, İngilizce okuma, anlama ve kullanabilme seviyesini ölçebilmektir. Sınav online olarak yapılmaktadır. GMAT kursları arasında önemli bir yere sahip olan kursumuzun hedefi öğrencilerine en kısa sürede en yüksek puanı aldırmaktır.

GMAT Hazırlık Kursumuzun Ayrıcalıkları

Bilgiyasay karşısında yapılan sınava hazırlanmak, sınav stratejileri ve tekniklerini öğrenmek için GMAT Kursu desteği alınmalıdır. Kursumuz öğrencilerine avantajlı bir eğitim sunmaktadır. Eğitimimizde;

  • Öğrenciye özel özgün programlar
  • Seviyeye uygun kur sınıfları
  • Ücretsiz deneme sınavları
  • Dünya çapında değerli ve kaliteli zengin kaynaklar
  • Alanında uzman profesyonel öğretmenler
  • Psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri
  • Özel ders alma imkanı

Ankara’da çok sayıda GMAT Kurs çeşitleri vardır. Kursumuz verdiği eğitim, %100 başarı garantisi ve uygun cazip fiyatları ile tercih edilmektedir. Sınav konusunda rehberlik servisimiz gerekli destekte bulunmaktadır. Online olarak yapılan başvurular hakkında yardım ve destek kurumumuz öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından verilmektedir.

GMAT Kursu Derslerimiz

Her yıl defalarca yapılan GMAT sınavına öğrenciler istedikleri kadar girebilirler. Defalarca yapılması öğrenciler için büyük bir avantajdır. Sınav sonucu 5 yıl boyunca geçerlidir. Sınav, sayısal, sözel ve kompozisyon olmak üzere 3 ana bölümden oluşur. GMAT kursu eğitimi sınavın içeriğine göre planlanmaktadır. Bölümlerde;

  • Analitik Yazma Bölümü: Herhangi bir konu üzerine yazılan değerlendirme yazısı ve tartışma konusunun analizi yapılmaktadır. Her iki yazı için 30’ar dakika verilir. Toplam 60 dakikadır. Word işlemci kullanılarak analiz yapılır.
  • Sayısal Bölüm: 13 soruluk veri yeterliliği ve 24 soruluk problem çözümü kısımlarından oluşur. 75 dakikada toplam 37 sorunun çözülmesi istenir.
  • Sözel Bölüm: 13 soruluk okuduğunu anlama, 13 soruluk cümle düzeltme ve 15 soruluk eleştirel yaklaşım kısmından oluşur. 41 sorunun 75 dakikada yapılması istenir.