GRE KURSLARI ANKARA

GRE Kursu ile En Yüksekleri Hedefleyin

Akademik başarı bazı öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye de dahil olmak üzere İngilizce eğitim veren üniversitelerde sosyal bilimler ve mühendislik alanlarında yüksek lisans ve doktora yapabilmek için GRE sınavına girilmelidir. Yaklaşık 230 ülkeden farklı eğitimlere sahip öğrencinin girdiği bir sınavdır. GRE kursu eğitimlerimizle öğrencilerimiz 600 bin kişi ile yarışarak başarılı olmaktadır.

Farklı ülkelerden farklı eğitim geçmişine sahip kişileri tek ortak ölçme yöntemidir. GRE Genel Sınavı ile adayların nitelikleri karşılaştırılmaktadır. GRE kursları içinde başarılı bir yerde bulunan kursumuz öğrencilerimizin niteliklerini ortaya çıkarmasına ve göstermesine yardımcı olmaktadır. Sınav ETS yani Educational Testing Service tarafından düzenlenmektedir. Kursumuz, İngilizce pratik yapma ve deneme sınavları ile teknik geliştirme imkanı vermektedir.

GRE Sınavı ve Kurs İçeriği

Dünyanın dört bir tarafından öğrencinin katıldığı GRE sınavı iki farklı başlık altında yapılmaktadır. GRE kursu eğitimlerimizi başlık ve sınavın içeriğine göre programlamaktayız. Sınav genel sınav olan GRE General Test ve konu sınavı olan GRE Subject Test’ten oluşur. GRE General Test, genel kapsamlı bir bölümdür. Tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilmek için öğrencilerin bu alanda başarılı olması gerekir. GRE sınavı kabul koşulu olarak belirlenmiş olan testtir.

Sınav 3 çoktan seçmeli ve kompozisyon bölümlerinden oluşur. Çoktan seçmeli bölümde sözel, sayısal ve analitik bölümleri vardır. Kompozisyon kısmında ise sadece 2 soru sorulmaktadır. Birincisi bir konun üzerindeki yorumları içerir. İkincisi ise bir argüman üzerinde fikir yürütmesi istenir. Kurs GRE sınavı için alanında deneyimli ve bilgi sahibi yerli ve yabacı öğretmenlerle eğitim vermektedir.

GRE Kurs Eğitimlerimizle Farkı Hissedin

GRE sınavı İngilizce üzerine kurulmuştur. Bundan dolayı GRE kursu eğitimlerimizde yararlanabilmesi için öğrencilerimizin en az Upper Intermadiate yani ileri orta seviyesinde İngilizce bilmesini istemekteyiz. İngilizce öğretimine baştan başlamamız durumunda sınava hazırlık süreci uzayacağından ileri orta seviyesinde İngilizce bilmek gerekecektir.

Kursumuz, karşılaşılacak soru tipleri, konu tipleri hakkında bilgi verir. Soruların çözülmesi için gerekli konu anlatılıp teknikler öğretilir. Sınav puanın artırılması için gerekli eğitimler konforlu, ferah ve donanımlı sınıflarımızda yapılmaktadır. Rehberlik servisimiz ise öğrencilerimizin ihtiyacı olan danışmanlığı gerçekleştirmektedir.