SAT KURSLARI (2)

SAT Eğitimlerimiz ile Mükemmeli Yakalayın

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan üniversitelerde veya yüksekokullarda eğitim görmek isteyen öğrenciler SAT eğitimlerimiz hakkında fikir edinmektedir. Dünya çapında ve İngilizce olarak yapılan sınava doğru kurumda, kaliteli eğitimciler ile hazırlanmak başarı için şarttır. Kurumumuz, öğrencilerini her iki SAT sınavına birlikte hazırlamaktadır.

Bu sınavların birincisi öğrencilerin sözel ve sayısal yeteneklerini ölçen Reasoning Testi (SAT 1) sınavıdır. SAT 1 sınavında Mathematics, Critical Reading ve Writing bölümleri yer alır. Mathematics’te Matematik ve Geometri soruları, Critical Reading’te İngilizce eleştirisel okuma, Writing’te İngilizce kompozisyon yazma ölçülür. Her bir test 200 ile 800 arasında skorla değerlendirilir. Amerika’da okumak isteyenler SAT 1 sınavından yükse skor almalıdır. Bundan dolayı SAT kursu eğitimlerimiz birinci aşamada SAT 1’e önem vermektedir.

SAT Eğitimlerimiz ve SAT 2 Sınavı

Öğrencilerin üniversitede okumak istedikleri akademik alanlara olan ilgilerini Subjest Test (SAT2) sınavı ölçmektedir. SAT eğitimlerimiz öğrencilerimizin tercihlerine göre planlanmaktadır. Kimya mühendisliği bölümünde okumak isteyen bir öğrenci Matematik ve Kimya sınavlarına girmelidir. SAT 2 sınavında,  Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik 1, Matematik 2, Fransızca, Edebiyat, Amerika Tarihi, Dünya Tarihi, İspanyolca, Almanca, İtalyanca derslerinde sınav yapılır.

Sınıflarımız U şeklinde planlanmış olup SAT eğitimi adına gerekli bütün materyallerle donatılmıştır. SAT 2 sınavında öğrencilerimiz seçtikleri iki dersten SAT kursu Ankara öğretmen kadromuzdan özel ders alabilirler. Prestijli üniversiteler en az iki branştan başarı istediklerinden dolayı bütün alanlara çalışmak yerine tercih edilecek bölüme göre iki dersin seçilmesi Rehberlik servisimiz tarafından tavsiye edilip yönlendirilmektedir.

SAT Eğitiminde Tecrübe Şarttır

SAT sınavında başarıyı elde etmek için koordinatörlük bazında doğru düzenlemeye sahip ve uzman eğitim kadrosu bulunan kurstan eğitim almak en önemli kriterdir. SAT eğitimlerimiz yılların tecrübe birikimi ile yapılmaktadır. Kursumuzun düzenli çalışma disiplini başarıyı doğrudan yakalamaları için çok değerlidir. Genç neslimizin geleceği ülkemizin geleceği anlamına gelir. Bunun bilincinde olduğumuzdan eğitimlerimize gereğinden fazla hassasiyet göstermekteyiz.

Öğrencilerimizin SAT sınavında başarılı olmasında rehberlik servisimizin önemi büyüktür. Üniversite tercihleri ve kabul almalarında rehberlik birimimizi öğrencilerimize danışmanlık yapmaktadır. Alanında uzman, SAT sınavına hazırlama konusunda uzman eğiti kadromuz her zaman öğrencilerinin eksiklerini gidermek için özel derse hazırdır.