SAT KURSLARI (2)

 SAT Hazırlık Kursları Fiyatları Nasıldır?

Amerika Birleşik Devletlerinde yüksek okul veya fakülte okumak isteyenlerin girmek zorunda olduğu akademik sınav SAT’tır. Dünyanın her yerinden öğrenciler SAT sınavına girebilmektedir. 230 ülkeden yaklaşık 600 bin öğrenci her yıl SAT sınavına girmektedir. Rekabetin yoğun olmasından dolayı SAT hazırlık kursları fiyatları önemsenmeden en iyi eğitimi verip sınava hazırlayan kurs seçilmelidir.

College Board tarafından düzenlenen sınavda adayların İngilizce okuma ve yazma, matematik ve kompozisyon yetenekleri ölçülmektedir. SAT hazırlık kursumuzun hedefi, adayların en yüksek skoru alabilmesidir. Sınav sorularının stratejilerini ve çözüme dair taktiklerinin de verildiği kursumuzun eğitim kadrosu yılların deneyimine sahiptir. Öğrencilere özgün olarak sunduğumuz programımızın amacı %100 başarı elde etmektir.

Yeni SAT Sınavı Kursu Ücretleri

SAT sınavında 2016 yılı itibariyle bazı değişiklikler yapıldı. Yeni SAT sınavı 3 saat sürmektedir ve 2 aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama Reasoning Testidir. SAT 1olarak bilinmektedir. Eleştirel okuma ve yazma, Matematik ve Essay kısmı isteğe bağlı olarak yapılır. Essay kısmına girecek olan öğrencileri 50 dakika süre tanınır. SAT hazırlık kursu ve fiyatları içerisinde SAT 1 ve SAT 2 eğitimleri dahil edilmektedir.

Subject Test yani SAT iki kısmında öğrencilerin ilgi alanlarındaki bilgi ve becerileri ölçülür. Matematik, İngilizce, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Latince gibi alanlardan testler vardır. Öğrenciler seçmeyi düşündükleri bölüme göre test seçimi yapmaktadır Hazırlık kursları SAT eğitimi verirken öğrencilerin seçimlerine dikkat eder.

SAT Hazırlık Kursu Fiyatları ve Sınav Merkezleri

Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkelerinde geçerli olan SAT sınavına ülkemizden her seviyede öğrenci katılabilmektedir. Her ilimizden 11.sınıf öğrencileri dahil olmak üzere lise mezunu olmayanlar sınava girebilmektedir. Ülkemizin her ilinde SAT hazırlık kursları fiyatları kentin durumuna ve verilen eğitimin kalitesine göre farklılık göstermektedir. SAT sınavına farklı mekanlarda hazırlık yapılsa dahi belli merkezlerde girilebilmektedir. Bu merkezler:

  • Ankara Bilkent University+ İNTL SCH
  • Ankara TED Ankara Koleji HS
  • İstanbul ST George Austrian College
  • İstanbul Ozel Oguzkaan Koleji
  • İstanbul Hisar School
  • İzmir The American Collegiate Institute
  • Tarsus Tarsus American Sch
  • Bursa TED Bursa Coll
  • Kayseri Abdullah Gul University
  • Erzurum Bilkent Erzurum Laboratory Sch