SAT ÖZEL DERS ANKARA

SAT Özel Ders Almak Şart mı?

Amerika Birleşik Devletlerinde yılda 7 kere, diğer ülkelerde 6 kere yapılan SAT sınavı, Amerika’da üniversite veya yüksekokul okumak isteyen öğrencilerin girdiği kaliteli bir sınavdır. İngilizce olarak yapılan sınava SAT özel ders alınarak başarılı olma oranı yükseltilebilir. Ülkemizde 2 ayda bir yapılan sınavın sonucu 2 yıl geçerlidir. Kursumuz SAT sınavı için bütün eğitimleri vermektedir.

Sınava giriş konusunda yaş sınırı ve giriş sayısı sınırlaması yoktur. Ülkemizde lise 3 öğrencileri SAT özel ders Ankara ile sınav maratonuna başlamaktadır. 12.sınıf öğrencileri Reasoning Testi (SAT 1) ve Subjest Test (SAT2) sınavlarına girmek zorundadır. College Board tarafından geliştirilen ve uygulanan Scholastic Aptitude Test dünya çapında tercih edilen bir sınavdır.

SAT Özel Ders ile Eksiklerinizi Giderin

Hafta içi ve hafta sonu olarak yapılan SAT özel ders eğitimlerimiz ana dili İngilizce olan yabacı ve yerli öğretmenler tarafından verilmektedir. SAT 1 sınavında Geometri ve Matematik sorularının olduğu Mathematics Testi, İngilizce eleştirisel okumanın yer aldığı Critical Reading Testi, İngilizce kompozisyon yazmanın yer aldığı Writing Testi bulunur. Amerika’nın prestijli üniversitelerinden birinde okumak isteyenler bu 3 testten yüksek skor almalıdır.

SAT 1 dersleri, U şeklinde tasarlanmış 12 ila 14 kişilik sınıflarda verilmektedir. Dünya çapında değer ve kabul görmüş olan kaliteli materyaller kullanmaktayız. Sınıfta aldığı derslerde eksikleri olduğunu düşünen öğrencilerimiz SAT özel kurs eğitimlerimizi tercih edebilmektedir. Özel derslerimizi, uzman öğretmen ile öğrencimiz birebir yapmaktadır.

SAT Özel Ders İmkanı

Her öğrencinin öğrenme hızı birbirinden farklıdır. Sınıf ortamında öğretmenlerin herkese özel ders anlatması mümkün değildir. SAT özel ders imkanlarımız, kendini özel hissetmek isteyen öğrencilerimizin tercihidir. Öğrenmesi hızlı olan öğrenciler özel derslerimiz ile çok daha kısa sürede sınav hazırlıklarını tamamlayabilecektir. Bazı öğrencilerimizin ise öğrenme hızı yavaştır. Yavaş olan öğrencilerimiz sınıf eğitimlerimizi alıp eksiklerini özel dersle telafi etmektedir.

1926 yılından beri yapılan SAT sınavına ülkemizde 11.sınıf öğrencileri de girmektedir. Başvuru yapmak için yaş sınırı olmadığından özel ders alarak başaracağına inanan öğrencilerimiz istedikleri yaşta gelip kursumuzun imkanlarından yararlanabilir. SAT 1 veya SAT 2 testlerinin kriterleri dikkate alınarak verilen özel derslerimizi öğrencinin hızına göre ayarlamaktayız.