YÖS DANIŞMANLIK HİZMETİ

 

YÖS Danışmanlık Önemi

İnsan yabancı bir ülkeye gittiğinde gariplik yaşar. Yaşanan bu gariplik bütün hayatına etki eder. Yabancı bir öğrenci, ülkemizde sınava girmek istediğinde ciddi anlamda desteğe ihtiyacı olacaktır. YÖS danışmanlık hizmetlerimizle, yabancı öğrencilerimizi sınava hazırlık aşamasında, sınava başvurular, sınav sonrasında bilgimiz ve tecrübelerimizle desteklemekteyiz. YÖS sınavı ülkemizde yapılan sınavlardan biraz farklıdır.

Yabancı öğrencilerin doğru şekilde yönlendirilebilmesi için kurumumuzun danışmanlığına ihtiyacı vardır. Her yıl 5 bin farklı uyruklara mensup öğrenci YÖS sınavına girmektedir. Türkiye’deki birçok üniversite yabancı öğrenci kabul etmektedir. Üniversitelerimizde okuyabilmek için YÖS sınavına girmek ve istenilen puan barajını aşmak şarttır. 2011 yılına kadar merkezi olarak yapılan sınav günümüzde üniversitelerin kendilerine bırakılmıştır.

 YÖS Sınavı Danışmanlık Hizmetleri

Yabancı Uyruklu öğrencilerin sınavında iki test bulunur. Bu testlerin mahiyetini ülkemize yabancı olan birinin anlaması ve ona göre çalışması zordur. YÖS danışmanlık hizmeti tam da burada etkisini göstermektedir. YÖS sınavında yer ala Temel Öğrenme Becerileri Testi’nde Matematik, Geometri ve IQ soruları bulunur. Türkçe testi ise öğrencilerin dil seviyesini ölçmek için vardır. Fakat birçok üniversite Türkçe testini yerleştirmede dikkate almaz.

Öğrencileri testler ve soruların içeriği hususunda YÖS danışmanlık Ankara rehberlik öğretmenlerimiz yönlendirmektedir. Sorular konusundaki danışmanlığımızda;

  • Soru sayıları
  • Soruların mahiyeti, derslerin konuları, soru tipleri
  • Zaman ayarlamasının yapılması
  • Öğrencilere moral ve motivasyon sağlanması
  • Sınava hazırlanma konusundan gerekli teknik ve taktiklerin verilmesi vardır.

YÖS Sınavı sonrası Danışmanlık Hizmetleri

Yabancı Uyruklu Sınav aşaması geçildikten sonra üniversitelerin sınav sonuçlarını açıklaması beklenir. Üniversitelerin sınavları yapılış tarihleri farklı olduğu gibi sonuçların açıklanması ve tercih dönemleri de farklı tarihlere denk gelmektedir. YÖS danışmanlık hizmetleri bu aşamada büyük önem arz etmektedir. Öğrenci sınava bütün gücüyle çalışmış, yüksek puanlar almış olabilir. Tercih dönemi kaçırıldığında yapacak hiçbir şey kalmaz. Üniversiteye hayali yalan olur.

Verilen emeklerin boşa gitmemesi için YÖS danışmanlık hizmeti alınmalıdır. Kursumuzun verdiği sınav sonrası danışmanlık hizmetleri şunlardır:

  • Öğrenci ve aileleri ile sürekli görüşerek tercih zamanını kaçırmamak
  • Üniversiteler için başvurularda öğrencilere gerekli bilgileri vermek
  • Başvurunu kabul edilmesi durumunda üniversite yerleştirme konusunda destek olmaktır.