yös kursları

 YÖS Deneme Sınavları Dersleri

Türkmenistan, İran, Azerbaycan, Çin Uygur Bölgesi, Kırgızistan, Gürcistan, Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Arnavutluk, Somali, Bulgaristan başta olmak üzere birçok ülkeden yabancı uyruklu öğrenci ülkemizde üniversite eğitimi almaktadır. Farklı uyruktan öğrencilerin Türkiye üniversitelerinde yüksek okul ve fakülte eğitimi alabilmesi için YÖS sınavına girmelidir. YÖS sınavına hazırlık aşamasında konu anlatımlarını dinleyip, soru çözmek gerekir. YÖS deneme sınavları öğrencilerimizin bilgilerini ölçmektedir.

Yıllardır YÖS eğitimi veren kurumumuz alanında profesyonel bir kurumdur. YÖS sınavında;

  • Matematik, Geometri ve IQ sorularından oluşan Temel Öğrenme Becerileri Testi
  • Türkçe testi bulunur.

Türkçe testinin yapılmasını bazı üniversiteler istemektedir. YÖS deneme sınavı sorularımıza Türkçe testini mutlaka koymaktayız. İsteyen öğrencilerimiz Türkçe seviyelerini ölçmek için bu testi yapmaktadır.

YÖS Denem Sınavı Avantajları

YÖS sınavı 2011 yılında bir değişiklik yaşadı. 2011 yılına kadar ÖSYM tarafından hazırlanan sorularla merkezi tek sınav yapılırdı. Merkezi sınav sonuçlarına göre üniversite yerleştirmeleri gerçekleştirilirdi. 2010 yılında alınan kararla birlikte 2011 yılından itibaren her üniversite kendi sınavını kendisi yapmaktadır. YÖS deneme sınavları sorularını hazırlarken üniversitelerin soru tekniklerini dikkate almaktayız.

Standart YÖS sınavında 80 soru olurken bazı üniversiteler bunu 100’e çıkarmaktadır. Matematik, Geometri ve IQ dışında soru olmazken Fizik, Kimya, Biyoloji gibi derslerden soru soran üniversiteler de çıkmaktadır. Öğrencilerimizin girecekleri sınava kendilerini tam hazır hissetmeleri için YÖS deneme sorularımızda bu derslerin sorularını eklemekteyiz.

YÖS Denemesi Faydaları

Sınavlara hazırlanırken öğrencilerimizin eksiklerinin kalmamasına büyük özen göstermekteyiz. Yılların tecrübesini biriktirmiş öğretmenlerimiz, donanımlı sınıflarımızda konu anlatımlarını yapmaktadır. Konu anlatımları en temel husustur. Konuyu bilmeyen öğrenci soru çözemez. Konuları anlatımları soru çözümleri ile pekiştirilir. Belli aralıklarla yaptığımız YÖS Deneme sınavları ile öğrencilerimizin bilgilerini ölçüp eksiklerini tespit ederiz.

Eksiklerini tespit ettiğimiz öğrencilerimize telafi dersleri yaparız. Deneme sınavları, öğrencilerimizin sınav psikolojisini yenmeleri için de uygun bir yöntemdir. Düzenli aralıklarla yaptığımız denemelere giren öğrencilerimiz gerçek sınavda daha fazla başarı göstermektedir. Gerekli olması durumunda YÖS öğretmenlerimizden özek ders alan öğrencilerimiz eksiksiz ve tam donanımlı bir şekilde sınavlarına girerek başarıyı elde ederler. %100 başarımızda deneme sınavlarının etkisi yadsınamaz derecededir.